תפילה בכותל
 

תפילה בכותל המערבי

 
 

 

 
 

הכותל המערבי - kotel

The Western Wall


הכותל המערבי הפך למקום התפילה הראשי רק לפני כ-700 שנה, עם הגעת הרמב"ן לירושלים, ושיקום היישוב היהודי בה. האזור שממערב להר הבית היה נטוש, ושם התיישבו היהודים. בחפשם מקום תפילה קרוב אל הר הבית, הם מצאו את הכותל המערבי.

          סרטון וידיאו ובו אמירת קדיש בכותל המערבי

תפילה בכותל מחזקת את הקשר של האדם עם הצד הרוחני , הקדושה והאמונה . ניסים רבים והגשמת שאיפות ומאווים התרחשו לאנשים ולעם ישראל בעקבות עצרות תפילה שנערכו בכותל המערבי.

הכותל המערבי אותו אנו מכירים כיום הוא חלק מחומת בית המקדש, שנועדה במקור לתמוך במבנה בית המקדש, ולא הייתה לה חשיבות דתית. המסורת העבירה את הסיפור על הכותל המערבי של בית המקדש אל הכותל המערבי של חומת בית המקדש, בו מתפללים כיום, אך הוא איננו השריד היחידי מחומת בית המקדש, ממנה נותרו שרידים רבים. לאורך השנים התפללו היהודים מול הכותל הדרומי, והכותל המזרחי, ואף על הר הבית עצמו, על פי האפשרויות שהעמיד בפניהם השלטון באותה תקופה.

קריאת מזמורי תהילים בכותל להגשמת שאיפות ומאווים:


קריאת מזמורי תהילים בכותל לפרנסה לשמירה על מקום עבודה להצלחה בעסקים.
קריאת מזמורי תהילים בכותל לשידוך לזיווג למציאת בן זוג. לאהבה לשלום בית להשכנת שלום בין בני זוג.
קריאת מזמורי תהילים בכותל לפרי בטן לילד לבן זכר להריון תקין.
קריאת מזמורי תהילים בכותל לשמירת העם לשמירת המדינה שמירת חילי צה"ל וכוחות הביטחון.
תפילה להצלחה במבחנים
תפילה לנחת מהילדים
תפילה לבריאות , שמחה ואהבה
 

על פי המקרא ישנן כמה מצוות הכרוכות בירושלים, כך יש את מצות העליה לרגל, שלוש פעמים בשנה, בחג הפסח, בחג השבועות ובחג הסוכות. (שמות פרק כג יז) בנוסף יש מצוה להביא ביכורים לירושלים, (שם כג יט) ויש מצוה להביא את התוצרת החקלאית של השנה הרביעית לשמיטה ולאוכלה בירושלים במקרה שקרוי נטע רבעי, כמו כן יש מצוה להביא בשנים מסויימת את המעשר השני ולאוכלו בירושלים. וכאשר יש בעיות משפטיות חמורות, יש מצוה להגיע לבית הדין הגדול בירושלים, בכדי לבררם בפניו. (דברים פרק יז ח).


לאמירת תהילים בשבילך 40 יום רצופים בכותל המערבי, לכל סוגי הבקשות, מוקד תהילים ארצי - נא להקיש כאן

מצוה להתפלל לכיוון ירושלים על פי הנאמר בתפילת שלמה: "וְשָבוּ אֵלֶיךָ בְכָל לְבָבָם וּבְכָל נַפְשָם בְאֶרֶץ איְבֵיהֶם אֲשֶר שָבוּ אתָם וְהִתְפַלְלוּ אֵלֶיךָ דּרֶךְ אַרְצָם אֲשֶר נָתַתָה לַאֲבוֹתָם הָעִיר אֲשֶר בָחַרְתָ וְהַבַיִת אֲשֶר בָנִיתִי לִשְמֶךָ:" (מלכים א פרק ח מח) "כִי יֵצֵא עַמְךָ לַמִלְחָמָה עַל איְבָיו בַדֶרֶךְ אֲשֶר תִשְׁלָחֵם וְהִתְפַלְלוּ אֵלֶיךָ דֶרֶךְ הָעִיר הַזאת אֲשֶר בָחַרְתָּ בָהּ וְהַבַיִת אֲשֶר בָנִיתִי לִשְמֶךָ:" (דברי הימים ב פרק ו לד).

צ'רטרס טיסות שכר מוזלות טיסה לחו"ל דילים