פתק לכותל המערבי

שלח פתק לכותל

תפילה שבכתב

 הכותל המערבי - kotel

The Western Wall

אין לו מיקוד וגם לא כתובת, לא רחוב ולא מספר, ולמרות זאת הכותל המערבי הוא הנמען האטרקטיבי ביותר בעולם. רבבות יהודים ולא יהודים מנצלים את ערוץ הדואר כדי לשגר מכתב שיעדו- הכותל המערבי, לצד אלפים המשלשלים יום יום את הפתק ישירות, בלי מתווכים ובלי בולים לבין חרכי האבן העתיקים.
 

   

ירושלים בתנך

 

 

בקשה מאלוהים

הטמנת פתק בכותל המערבי מקובלת אצל רבים בארץ ובעולם כולו כאקט רוחני. הכותל המערבי, המסוגל להכיל בקרבו אינסוף תפילות ודמעות של יהודים, בתי ספר כלליים ברחבי הארץ אוהבים לסיים טיול שנתי בסימבול מיוחד: פתק בכותל. והתלמידים, קטנים כגדולים, גם כאלה שלא שמעו מימיהם את המילים ''שמע ישראל'' ורגילים לסרקזם בכל מה שקשור לדת ואמונה, משתפים פעולה בכנות וכותבים את משאלתם בתמימות מעוררת רחמים.
בדרך כלל הפתקים בכותל כוללים בקשות אישיות טריוויאליות ויומיומיות כמו חיים ובריאות – ''שיחזור הביתה בשלום'', ''שהבדיקות יצאו בסדר'', ''תעשה שבסוף לא אצטרך לעבור את הניתוח'', ''תעזור לי לרדת עשרים קילו'', ''אל תתן לו למות כל כך צעיר'',''תמצא לי עבודה טובה'', ''תן לי לזכות בלוטו'', ''עזור לי להצליח במשרד ושיתחילו להעריך את תרומתי'', ''שננצח במשחק'', ''מבקשת לעבור את הבגרות באנגלית לפחות בציון שמונה'', ''שהמבחן יבוטל'',"תעזור לי ה' הטוב להתחתן עוד השנה'', ''תן לנו בן זכר אחרי שיש לנו כבר בת אחת''.


 

 

דרכים למשלוח פתק לכותל

בקשות אוניברסליות לשלום ושלווה וגאולה שלמה ויש גם בקשות סליחה במיוחד של ילדים
בעקבות ההתקדמות הטכנולוגית אפשרית הגישה לכותל גם מרחוק. מספר ארגונים יהודיים וביניהן ישיבת אש התורה מפעילים מצלמת-אינטרנט שמשדרת לאינטרנט תמונה עדכנית במהלך כל שעות היום מהכותל. כמו כן, ישנו שירות חינם של חברת בזק לקבלת בקשות מכל רחבי העולם בפקס ובדואר אלקטרוני, על מנת לשים אותן בכותל.


שִׁלְחוּ פֶּתֶק לַכּותֶל וּבוֹ בַּקָּשָׁה לֶעָתִיד וְתוֹדָה עַל מַה שֶּׁיֵּשׁ.

תּוֹדָה עַל:

 אֲנִי מְאַחֵל לְעַצְמִי וּלְמִשְׁפַּחְתִּי:

אֲנִי מְאַחֵל למדינתי:


בקשת עזרה מאלוהים

     פתק לכותל

"הכותל - אזוב ועצבת,
הכותל - עופרת ודם.
יש אנשים עם לב של אבן,
יש אבנים עם לב-אדם..."
 

 

  

המידע באתר זה הינו כללי בלבד ומטרתו להוסיף לקורא ידי בתחום , אין בידע משום מתן יעוץ , הכותב אינו יועץ ואין לאתר או לבעליו כל אחריות  לביצוע מי מן הדברים הכתובים בו.

צ'רטרס טיסות שכר מוזלות טיסה לחו"ל דילים